Trenér Rada prý po sezoně odejde od fotbalistů Teplic

Trenér Petr Rada prý po sezoně odejde od fotbalistů Teplic. Severočeský klub zatím nic oficiálně neoznámil, šestapadesátiletý kouč však pro iSport.cz uvedl, že se s vedením nedohodl na nové smlouvě. Údajně by ho mohl nahradit Dušan Uhrin mladší, nebo Jindřich Trpišovský z druholigového Žižkova.

Trenér Rada prý po sezoně odejde od fotbalistů Teplic

"Dvakrát jsem měl nabídku na novou smlouvu na stole, ale nedohodli jsme se," citoval web Radu, který přišel do Teplic v únoru jako nástupce Zdeňka Ščasného, jenž skončil kvůli neshodám s vedením. Bývalý reprezentační kouč Na Stínadlech už předtím dvakrát působil v letech 2007/2008 a 2011/2012.

Teplice pod Radovým vedením v jarní části ligy zaznamenaly čtyři výhry, pět remíz, čtyři prohry a před posledním kolem jim patří sedmá příčka. Severočeši také dlouho bojovali o pohárové příčky, naději jim ale minulý týden vzala vysoká prohra 1:5 s pražskou Duklou.

Uhrin mladší naposledy vedl v české lize Plzeň, kde někdejší kouč Mladé Boleslavi, Temešváru nebo Dinama Tbilisi po srpnovém neúspěchu v kvalifikaci Evropské ligy skončil. Trpišovský v minulosti působil v ČFL v Horních Měcholupech a s Žižkovem mu kolo před koncem druhé ligy patří třetí místo, ale už bez šancí na postup.

fex | zdroj: ČTK | zdroj foto: fkteplice.cz