Souboj s Ústím nad Orlicí se proměnil v bitvu se ziskem dvou bodů

Souboj s Ústím nad Orlicí se proměnil v bitvu se ziskem dvou bodů

Souboj mezi Štěchovicemi a Ústím nad Orlicí se zejména ve druhém poločase proměnil v pořádnou bitvu a přítomní diváci se opět nenudili. Podobně jako v posledním zápase s Brozany bylo k vidění šest gólů a mužstvo trenéra Zbyňka Busty si po nerozhodném zápase připsalo druhý bod po penaltách. Mrzet musí  domácí fotbalisty zejména ztráta dvougólového vedení, které dokázal výběr trenéra Vladimíra Chudého až příliš lehce smazat a vybojovat už téměř ztracený bod.

Zápas začal volněji a první důležitý moment nabídla 13. minuta, to se dostali do útoku domácí a po pádu Batky ve vápně se marně dožadovali penalty. Jenže hra pokračovala a nebýt Šuma, mohli se hosté dostat do zajímavého brejku. Následovaly akce na obou stranách, nejprve pokoušel štěstí Těžký, kterého na druhé straně doplnil Nágl téže nepřesným pokusem. Tím útočné snahy neskončily a došlo k první změně skóre, chybu Coufala, který neodhadl dopad balonu, využil Košata, který zamířil s balonem do vápna, předložil skvělou nabídku nabíhajícímu Batkovi a jeden z nejlepších střelců soutěže z ideální pozice rozvlnil síť – 1:0.

Následovaly další dva nepřesné pokusy, na svědomí je měli J. Chleboun s domácím Volešákem. Ve 22. minutě se skóre měnilo podruhé, když Vaňous dokázal naservírovat balon Náglovi, jehož přesnou střelu Vašák neměl nárok vyrazit – 1:1. Další sporný okamžik, který rozezlil domácí příznivce, byl k vidění deset minut před koncem poločasu, to se po Jakobovského centru prosadil Volešák, ale nejen ku jeho překvapení přerušilo gólovou oslavu odpískání jeho ofsajdového postavení. Dvě minuty před odchodem do kabin pak měl Volešák možnost si vše vynahradit, zpracoval si ideální centr na malém vápně, jenže tutovou šanci zkazil přestřelením brány.

Po změně stran se nejprve zastřelovali domácí Těžký s Batkou či hostující Vaňous, v 55. minutě pak přišla obrovská šance Ústí, když Faltův pokus vykopl Kučera z gólové čáry. Emoce vzplály pár vteřin poté - po odpískání faulu Pavlíka se do sebe hráči pustili, a především zákrok J. Chlebouna v podobě útoku do tváře Nováka si žádal tvrdší trest než jen žlutou kartu. Chvíli poté následovala další rozmíška, ale důležitější byla 60. minuta, ve které rozehrál Košata rohový kop přesně na hlavu Volešáka a zkušený domácí záložník si konečně připsal trefu – 2:1. Netrvalo dlouho, pouhé tři minuty, než se Volešák radoval podruhé. Scénář se opakoval, a i když se nerozehrával rohový kop, téměř ze stejného místa Volešák hlavou dopravil balon opět mezi tři tyče – 3:1.

Dva góly uklidnily hru a zdálo se, že to byl pro Ústí definitivní direkt. Jenže tak to nebylo. Zdánlivě nenápadná akce hostů skončila v 75. minutě přesným hlavičkovým zakončením osamoceného J. Chlebouna – 3:2. Dílo bylo dokonáno šest minut poté, když neposedný balon dolétl na hlavu Nágla a bylo vyrovnáno – 3:3. Pokusy o návrat do vedení v podání Batky a Těžkého neskončily úspěchem a málem mohlo dojít k definitivnímu úderu ze strany Ústí, když se po jedné střele odrazil balon od břevna do Vašáka, naštěstí pro domácí se balon od gólmana odrazil směrem od brány, kde nebyl nikdo připravený na dorážku. Před koncem se ještě dostal do zakončení Sulík, který nemířil přesně a zápas tak skončil nerozhodným výsledkem.

První čtyři série penaltového souboje zápletku nenabídly. Na trefy Kukly, Nágla, Falty a Langera našli postupně odpověď Batka, Sulík a Košata s Volešákem. Pátá série už zápletku nabídla, Souček netrefil bránu a mohl se opakovat týden starý scénář s vítěznou trefou Kučery. To se ale nekonalo, jelikož domácí kapitán bránu přestřelil. Následné trefy J. Chlebouna a Jakobovského poslaly souboj do sedmé série, ve které netrefil bránu Coufal a poté Štědronský definitivně rozhodl o druhém bodu pro Štěchovice.

Autor: Michal Kunc

zdroj: TJ Štěchovice