II. ročník dobročinného fotbalového turnaje ŽIJEME HROU

V neděli 27.12. se ve sportovní hale Kunštát uskutečnil II. ročník dobročinného fotbalového turnaje, který pořádal projekt ŽIJEME HROU ve spolupráci s FK Kunštát.
II. ročník dobročinného fotbalového turnaje ŽIJEME HROU

Po loňské úspěšné premiéře, kdy finanční výtěžek byl použit na nákup speciálního kola pro Pavlíka Kolberta, se organizátoři rozhodli v letošním ročníku podpořit Kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a děti na jeho standardním oddělení.

„S touto myšlenkou za námi přišli Martin Pavel a Adam Kovář ze Svitávky, v Brně nám vše pomohla zprostředkovat zdravotní sestra paní Helena Vavříčková. Přispěli jsme částkou dvacet tisíc korun, ta byla rozdělena na dvě části. První směřovala na nákup vánočních dárků pro děti a z té druhé jsme nakoupili zdravotní pomůcky pro standardní oddělení dětské onkologie“, přibližuje Vladan Horák, který turnaj a celou akci realizoval společně s Alešem Odehnalem.

„Aby děti měly pravé kouzlo Vánoc, nemocnici jsme navštívili dva dny před Štědrým večerem a osobně jim dárky rozdali. Bylo to hodně emotivní, viděli jsme upřímnou radost a velkou pokoru dětí, které se léčí s velmi závažným onemocněním“, popisuje Vladan Horák.   

Dobročinného turnaje se v neděli zúčastnilo 90 fotbalistů napříč generacemi. Hned čtyři týmy tvořili hráči z Kunštátu, dvě družstva byla složená ze zástupců projektu ŽIJEME HROU, dále se představila Olešnice, Svitávka a ALL Stars Team. Mezi pozvanými nechyběly ani okresní fotbalové osobnosti jako Jiří Vorlický, Zdeněk Traxl, Ondřej Španěl nebo Jan Doležel.

Neplatilo se žádné startovné. V průběhu dopoledne hráči i diváci přispěli libovolnou finanční částkou a vyjádřili podporu dětem vážně nemocným. Vybralo se neuvěřitelných 24 tisíc korun, navíc částkou 8 tisíc korun přispěl podnikatel Jiří Vybiral z Lysic. 

Finanční prostředky, které zbyly, budou vloženy do nadačního fondu ŽIJEME HROU a použijí se v příštím ročníku dobročinného turnaje.

„Děkuji všem lidem, kteří se zúčastnili dobročinného turnaje a finančně přispěli na dárky pro dětskou onkologii Brno“.

                                                                                        Vladan Horák, ŽIJEME HROU, FK Kunštát  

Více fotografií naleznete na facebooku FK Kunštát.

zdroj: FK Kunštát