FK Litoměřice - Cílem je umístění v první polovině tabulky

Dne 11.01.2016 začal přípravu účastník Divize skupiny B, tým FK Litoměřice. Proto jsme se na novinky zeptali předsedy klubu Radka Banii...

FK Litoměřice - Cílem je umístění v první polovině tabulky

V úvodu našeho rozhovoru nás zajímá, jestli se oproti podzimní části nějak změnil kádr?

Změnil a jsem přesvědčen, že k lepšímu. Vzhledem k umístění po jarní části, která si myslím neodpovídá podmínkám a síle mužstva, jsme potřebovali tým oživit a zvýšit konkurenci. Jsme na nejlepší cestě se dohodnout na příchodu kluků, kteří jsou buď přímo odchovanci klubu, nebo alespoň před časem v nějaké kategorii u nás hráli. Konkrétně se jedná o Mariče (nedávno ligový hráč Dukly Praha), Tupého a Henzla z Brozan. Z hostování se vrací bývalý kapitán a osobnost týmu Grunert a ještě máme v hledáčku jednoho útočníka z druholigového Ústí n.L.  Pokud tito hráči přijdou, budu nadmíru spokojen.

Kolik hráčů naopak skončilo?

Hráči Ústí - Seidl a Pokorný se vrátili na přípravu do mateřského klubu, Macháčkovi skončilo hostování z Lovosic a bohužel ze zdravotních důvodů musel omezit sportování i Jarda Hála. Další odchody už nemáme v plánu. I vzhledem k několika zraněním, která nás na začátku přípravy trápí.

O koho se konkrétně jedná?

Minimálně do konce března nemůžeme počítat s Tichým a Grunertem. U Flégla, Henzla a Zákravského snad nebude rekonvalescence trvat tak dlouho.

Kolik hráčů se zapojilo do zimní přípravy?

Na soupisce máme 24 hráčů.

Budete využívat v přípravě pouze vlastní areál?

Trenérská dvojice Knapík a Zuna připravila velmi kvalitní a náročnou přípravu, která počítá s využitím UMT v Brozanech a Lovosicích. Kondiční příprava, posilovna, tělocvična a rehabilitace bude Litoměřicích. V přípravě také odehrajeme deset přípravných zápasů a absolvujeme soustředění v Heřmanicích.

Zastavme se u přípravných zápasů. Můžete nám poskytnout bližší informace?

Velice rád. Začínáme 16.1. od 15.00 hodin proti Štětí na UMT v Lovosicích a pak dále pokračujeme 23.1. od 11.00 hod. proti Hrobcím na UMT v Hrobcích, 29.1. od 17.30 Teplice U19 v Teplicích, 31.1. od 11.00 Teplice U21 na UMT v Lovosicích, 6.2. s Ústím n. L. (čas a místo bude upřesněno později). Poté odjíždíme na soustředění, kde nás na místní umělce čekají dva soupeři. Nejdříve 10.2. od 17.00 Česká Lípa a 13.2. Nový Bor. Po příjezdu, na 20.2., ještě soupeře vybíráme, 27.2. budeme hrát od 14.00 s Krupkou na jejich UMT a 5.3. nás čeká generálka s Blšany. Tu bychom chtěli odehrát už na přírodní trávě, protože hned za týden 13.3. nás čeká první kolo Divize v Úvalech.

S jakým umístěním byste byl na konci sezóny spokojený?

Myslím si, že podmínky, jaké se zde snažíme hráčům vytvořit, odpovídají minimálně první polovině tabulky. Ambice na postup ale určitě nemáme. Všechno má svůj čas. My jsme teď ve fázi stabilizace výkonů v Divizi a vytváření podmínek pro budoucí rozvoj. A na něm spolupracujeme i s okolními týmy. Nechte se překvapit.

fex | zdroj: FK Litoměřice