FC Velké Meziříčí : Jiskra Rýmařov 1:2

Velký zápas odehráli fotbalisté Rýmařova na hřišti Velkého Meziříčí. Favorita porazili 2:1. Hrdinou utkání byl brankář Petr Kameník, který chytil dvě penalty.

Rýmařov vstoupil do zápasu dobře a už ve 14. minutě šel do vedení. Michal Furik utekl po lajně, poslal balon před branku přes tři domácí hráče a Dydowicz ho placírkou usměrnil do sítě.

Favorit mohl výsledek otočit. Do konce prvního poločasu kopal dvě penalty. Zkušení hráči jako Demeter a Mezlík selhali, respektive je vychytal brankář Kameník. „Penalty nejsou jeho silnou stránkou, nyní ale zazářil. Pokaždé vystihl stranu,“ chválil trenér Milan Furik svou brankářskou jedničku.

To už domácí hráli o deseti. Za dva ostré fauly byl vyloučen Komínek. „I když hráli domácí v deseti, neustále se tlačili dopředu. Naše obrana ale fungovala výborně,“ podotkl hostující stratég.

Po přestávce šlo Meziříčí ještě do většího rizika. „Nic jiného jim nezbývalo,“ pravil trenér. Po jednom z rychlých protiútoku šli do přečíslení Dydowicz a Radek Němec, celou akci dobře provedli a Dydowicz hlavou zvyšoval na 0:2.

„Sehráli to skvěle od samého začátku až dokonce,“ byl spokojený trenér. A v hostujícím táboře mohlo být ještě veseleji, jenomže Ondruškovu ránu zastavila tyč. „V závěru jsme se dopustili naši klasické chyby a dostali gól. Více už jsme ale domácím nedovolili. Chtěli jsme urvat bod, máme tři, takže maximální spokojenost,“ uzavřel Milan Furik.

zdroj: SK Jiskra Rýmařov, z.s.