FC Hlučín - Dominik Kraut je na testech v polských Tychách

Náš tým mužů možná příjde o své útočné eso. Nejlepší střelec týmu a zároveň celé MSFL Dominik Kraut je momentálně na testech v týmu druhé polské ligy GKS Tychy. Šestadvacetiletý útočník už za svůj nový potenciální klub odehrál i jedno přípravné utkání, ve kterém vstřelil i branku. Společně s Krautem je na testech i další fotbalista původně z Baníku Ostrava Adam Varadi.

FC Hlučín - Dominik Kraut je na testech v polských Tychách

„V neděli mi Dominik oznámil, že jede na zkoušku do Tychů, díval jsem se, že odehrál už i zápas, ve kterém se zapsal mezi střelce," prozradil trenér Hlučína Milan Valachovič. „Měl ještě nabídku z třetí řecké ligy," dodal.

Hráčská práva Dominika Krauta vlastní Příbram, v Hlučíně zatím hostuje. Pokud na testech uspěje, Hlučín tím výrazně oslabí svou ofenzivu. Fotbalista, jenž má na kontě 114 prvoligových startů, totiž během podzimní části vstřelil dvanáct branek.

„Nechceme nikomu bránit v odchodu za lepším. Byl by to pro nás problém, ale zvládli bychom ho," zůstává v klidu hlučínský stratég, který se definitivně rozloučil i s Milanem Halaškou. „Milan byl na testech v Táborsku, podle mých informací bude působit na jaře ve Vítkovicích," podotkl kouč FC Hlučín.

Do úplného výčtu je třeba ještě zahrnout odchody Ondrušíka, Sporysze a Foltýna.

Přední tým MSFL se poohlíží po posilách. Z devatenáctky byl do áčka přeřazen Rychnovský, jehož si trenér hodně pochvaluje, stejně tak jako mladíky z ostravského Baníku Kaniu a Malého. „Co se týče posil, mám v hlavě jména dvou fotbalistů, kteří jsou pro MSFL nadstandardní. Uvidíme, jak dopadnou v přípravách svých mateřských klubů," řekl Milan Valachovič.

V příštím týdnu by se měl do přípravy Hlučína zapojit slovenský záložník Filip Kis, odchovanec Košic, který naposledy působil v Moldavě, kde v podzimní části nastoupil k osmnácti zápasům a vstřelil jednu branku. „Jsme domluveni s jeho manažerem, že v příštím týdnu by se měl objevit na tréninku," prozradil trenér.

V sobotu čeká na Hlučínské přípravné utkání ve slovenské Senici. „Máme trochu problémy s gólmany, neboť Hampel s Hlaváčem mají zdravotní problémy. Chytat bude Bartoš a vyrazí s námi někdo z dorostu," uzavřel Milan Valachovič.

Utkání na Slovensku má výkop ve 12 hodin.

zdroj: http://opavsky.denik.cz/fotbal_region/fotbal-hlucin-dominik-kraut-milan-halaska22012016.html

fex | zdroj: FC Hlučín